DentSim - Dentistry Training Simulator
computerized dentistry opens a new era in practical and theoretical training simulation system.

Diş Hekimliği Eğitim SimülatörüDental Simülasyon Merkezi, Minnesota Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Minneapolis Minnesota, USA - 20 DentSim simülatörleri Ekim 2007 de kurulmuştur.

Dentsim diş hekimliği pratik ve teorik eğitiminde yeni bir çağ açan bilgisayarlı simülasyon sistemidir. Gerçek plastik dişler üzerinde yapılan preparasyonların sanal kopyalarının sistem içinde bulunan yazılım sayesinde en ince detayına kadar incelenip değerlendirilebildiği eşsiz bir teknolojidir. Sayısız hasta, eğitmen, dental girişim, tıbbi ve dental bilgi bankasıyla interaktif eğitimde çığır açmaktadır. Dentsim, diş hekimliği eğitiminin etkinliğini her yönden artırmaktadır. Özellikle öğrencilerin kendi başına pratik yaparak el becerilerini geliştirmede büyük fayda sağlamaktadır.

Dentsim, gerçek dünyadaki gerçek hastayı sanal dünyadaki sanal hastaya dönüştürmekte ve hazırlanan preparasyonların daha kolay bir şekilde görüntülenmesi ve incelenmesini sağlamaktadır. Bu sayede anında yapılan uyarılar ve geri dönüşlerle öğrencilerin öğrenme hızları inanılmaz derecede artmaktadır.


Simülasyon Merkezi, Case Reserve Üniversitesi, Cleveland Ohio, USA - 10 DentSim simülatör

En Üst Seviye Diş Hekimliği Eğitiminde Müfredatınızın Vazgeçilmez Parçası Olacak

Dentsim yazılımı ve optik takip sistemi kullanıma hazır şekilde gelir. Diş hekimliği eğitim simülatörü olarak eksiksiz ve teknolojik bir eğitim laboratuvarı oluşturulmada üniversitelere prestij katan bir üründür. Dentsim,günümüzdeki en yeni optik görüntüleme ve simülasyon teknolojisini kullanarak öğrencilere en etkili preklinik eğitimi vermektedir. Diş hekimliği öğrencileri preklinik ödevlerini vaka hikayesi, anamnez, ekranda eş zamanlı işlem takibi, ödevin değerlendirilmesi ve not verilmesi şeklinde görünteleme olanağına sahiptir. Dentsim ödev yapılması sırasında tüm işlemleri video şeklinde kaydetmekte ve bu sayede eğitmen’e sadece sonuç preparasyonu değil baştan sona bütün işlemi izleme imkanı sunmaktadır. Video oynatımında öğrencinin hata yaptığı zamanlar işaretlenmekte ve istenirse sadece bu aşamalar gözlemlenebilmektedir.

En İyi Eğitim İçin En İyi Sistem

Dentsim, en iyi klinik deneyim için hasta simülasyonu, yüksek kalitede dental bileşenlerin (aeratör, sakşın, reflektör, tabure,vs.) yanı sıra yazılım ve donanım olarak da üst seviyededir. DentSim ergonomik özellikleriyle de diş hekiminin çalışma ortamını gerçeğe en yakın şekilde yansıtmaktadır. Tamamen sanal eğitim sistemlerine karşın DenSim gerçek klinik çalışma ortamını yaşatır. DenSim, Öğrencilerin kendi kendine pratik yapmalarını da teşvik etmektedir. El kooordinasyonlarını bu sayede daha hızlı geliştirip daha hızlı öğrenebilmektedirler.

Eğitmenlerinden öğrendikleri bilgileri kendi başlarına çalışıp her öğrencinin kendi hızında öğrenmesi sistemin en büyük avantajları arasındadır. DentSim, eğitim maliyetlerini azaltmakta, zamandan tasarruf sağlamakta ve pratik öğrenme kabiliyetini hızlandırıp daha da geliştirilmesine olanak sağlamaktadır.

DentSim US patent no. 5688118
DentSim Broşür 1 Download
Download Count : 353   
File Size : 2897.93 kb.  
DentSim Broşür 2 Download
Download Count : 150   
File Size : 1080.91 kb.  
Name and Surname :
E-mail Address :
Telephone :
Bilgi içeriği :
Confirmation Code :
Captcha
CUSTOMER SUPPORT Customer Service +90 312 394 0 829
ROYALTR
  • ROYAL
    Electronically Controlled Drug Storage Systems responds to the needs of hospitals and Pharmaceutical warehouses.
  • Customer service
    +90 312 394 0 829 - +90 312 395 0 930